Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 922 komentarze

Myśli Moje i nie Moje

KrisJora - Długo czekałem na Wolną Polskę , będę czekał dalej , nie jestem dziennikarzem , a Blogerem amatorem:) A zawód ? , Kulinarny Ekspert :)

Tusk czyta Nowy Ekran

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i śmieje się kułak

 


 


 


 

Nie tylko NE , zagląda pewnikiem też do Salonu 24 . I coż on tam znajduje ? , znajduje potwierdzenie starej prawdy , gdzie Polakow dwóch , tam 4 partie polityczne . Po ostatnim sondażu powiedział w wywiadzie : “ zrobię wszystko by odzyskać przewagę “ . Ale nie musi tak bardzo się starać , my to zrobimy za niego , pomożemy mu swoim polityczno ideowym podzialem , swoim “rozdielaniem wlosa na czworo” , wytykaniem sobie błędow historii najnowszej , co pokazuje jak Lud rozchodzi się, zamiast jednoczyć . Próba dewaluacji ostatniej manifestacji Warszawskiej przez grupę Blogerow rownież wprowadza Tuska w świetny nastrój , wprowadza go w zachwyt również czytanie tekstow demolujących przecie największego wroga politycznego , Kaczyńskiego I PiS . Czuje się napewno dobrze widząc jak Blogerska Brać “Prawicowa” pomaga mu przedlużyć swoj polityczny byt . Takie odnoszę wrażenie , czytając wiele blogów I komentarzy , tych politycznych , tych ktore powinny nas jednoczyć w jednym celu , wyeliminować istniejący system rządzenia państwem . A my “żremy” się I “użeramy” o racje ktore dzielą , nie łączą . I to na tyle

KOMENTARZE

 • Ja tego tak nie widzę
  Ci "rozdzielacze włosa na czworo", to pojedyncze przypadki, bez większego znaczenia. W ostatnich wyborach nie byli nawet w stanie zarejestrować krajowej listy wyborczej. Traktuj ich jak złuszczoną skórę. To mechanizm obronny człowieka przed mikrobami, to główny składnik kurzu.
 • @KrisJora
  Kto dokonuje "próby dewaluacji ostatniej manifestacji Warszawskiej"?

  //Gdzie Polakow dwóch , tam 4 partie polityczne// Tak, skąd to wiesz? Źródła poproszę.
 • @Rebeliantka 15:30:18
  http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/75859,marsz-polski-ale-dokad-i-po-co
 • @Rebeliantka 15:30:18
  http://niegdysiejszy.salon24.pl/121315,gdzie-dwoch-polakow-tam-trzy-zdania-2-klotliwosc-polakow
 • @KrisJora 15:37:16
  http://pietkun.nowyekran.pl/post/76412,o-rydzyk-na-premiera-a-dlaczego-nie
 • @KrisJora 15:42:11
  Przecież przesłanie zalinkowanej notki jest dokładnie odwrotne w stosunku do Twoich sugestii. Cytuję fragment z tekstu Niegdysiejszego Blondyna:

  "Tak! Tylko, że kłótliwość, to nie jest nic złego!

  Nie ma innej drogi dojścia do prawdy, dojścia do najlepszego rozwiązania niż spór! Uważam, że pejoratywne znaczenie słowa „kłótliwość”, zawdzięczamy tym, którzy sprawując rządy, nie potrafią uzasadnić swojego postępowania. Przez wieki byliśmy pod panowaniem obcych rządów, więc tylko w ich interesie leżało uczynienie zgodności wartością nadrzędną. Zgodność nie jest wartością nadrzędną, bo oznacza zgodę na byle co. Oznacza zgodę na wybór złego rozwiązania, po to, żeby mieć spokój".

  Polecam cały zalinkowany tekst.
 • Autor
  Wiesz że mam te same odczucia, a może nawet i gorsze. Nie raz mam wrażemnie że się pisze do stada baranów, przedstawia tę jedną niezaprzeczalną rację :"..ktore powinny nas jednoczyć w jednym celu , wyeliminować istniejący system rządzenia państwem.. ". A oni dalej trykają się łbami jak barany w rui i nic ale to kompletnie nic do pustych łbów z rogami nie dociera tylko try - Kaczyński i apiać tryk - Kaczyński, jakby ich kto nakręcił. A może rzeczywiście nakręcił i dlatego tak trykają. ;) Pzdr
 • hi...hi...
  a mnie TUSK widzi się już coraz częściej ze sznurem na szyji..i nie wiem dlaczego ???,mogę się tylko domyślać,że może tajemnicę smoleńska zabrać ze sobą do grobu...
 • @lancelot 17:04:28
  Ale co sie dziwić jesśi niektórzy kierują się ślepą nienawiścią i irracjonalnym myśleniem pozbawionym jakichkolwiek podstaw prawdy. Tacy ludzie jak np Gzymski będą bujać się na fali demagogii Kaczyńskiego, gdyż Kaczyński rusofob pasuje do jego postrzegania rzeczywistości, wynikającej z niewiedzy i ślepej nienawiści do wszystkiego co zaczyna się na "rus" i tylko ten wąski wycinek rzeczywistości zauważa. Jednym słowem beton umysłowy.

  Spierać się można a nawet trzeba jak mawia rebeliantka, żeby nie przystać na byle jakie rozwiązania dla świętego spokoju. Tak jak prowizorki w mieszkaniu, tak chwilowe i byle jakie rozwiązania dotyczące spraw społecznych i państwowości polskiej są do niczego.

  Nie do końca zgadzam się z tezami Opary. Myślę jednak, że człowiek wykazuje dość duże zaangażowanie i należałoby zacząć grupować sie wokół niego, aby zwiększać masę krytyczną. Jakoś jet niewielu smiałków, którzy mają ambicję stać sie liderami politycznymi, bo tez jest to kawałek niewdzięcznego zajęcia a polityka sama w sobie jest brudna i zafajdana.

  Dlatego musimy znaleśź wspólną płaszczyznę, opierając się na podstawowych i najważniejszych wartościach, pomijając kwestie religijne. A więc takich jak:

  1. Przeciwstawienie sie opresji ze strony władzy i sądownictwa

  2. Zdecydowany sprzeciw przeciwko inwigilacji, zbieraniem danych, chipami w każdej postaci, podsłuchami, kamerkami i innymi tego typu sprawami.

  3. Wolność słowa i odpolitycznienie medió

  4. Wywalenie masonerii i obcych naleciałości z Polski a juz z pewnoscia nie dopuszczenie ich do piastowania nawet najniższych urzędów.

  5. Wystapienie z Unii Europejskiej i zdecydowane veto w placeniu characzy.

  6. Popieranie i rozwijanie przemysłu polskiego i wspieranie małych i drobnych przedsiębiorców.

  7. Zniesienie większości podatków, obowiązkowych ubezpieczeń i innych takich cwaniackich ustaw

  8. Wypędzenie dużych korporacji z Polski, zostawienie tylko niezaleznych i uczciwych, które bedą funkcjonowały na identyczbych prawach jak firmy polskie.

  9. Wychrzanienie Monsanto i innych tego typu zbrodniczych firm

  10. Zniesienie kompletne obowiązku szczepień, nawet w stosunku do dzieci.

  11. Uświadomienie spoleczeństwa na temat szkodliwości chipów oraz nowoczesnych technologii, aby stosowali je z umiarem a kupowali sprzęt nie chipy naturalnie od sprawdzonych polskich wytwórców.

  12. Uregulowanie spraw bankowych, skończenie z lichwą oraz uproszczenie do maksimum zapisów prawnych
 • @katerina404 17:25:37
  To co piszesz jest ideałem, ale jak każdy ideał jest to tylko senne marzenie i nie wiem czt się znajdzie jakiś polityk który zdobędzie na takie szczyty i ryzyko ich zdobycia, albo spadnięcia w przepaść niebytu politycznego. Liczą się realia a jakie one są to wiadomo NP- 1 - 2%, PJN - 2-3%, SP - 3-4,5 % reszta to kanapki poniżej świadomości wyborczej wyborców. Więc co zostaje?? Albo PiS albo się POwiesić.....na szyi Tuskowi. I takie są nasze realia. Pzdr
 • @lancelot 17:38:31
  .
  lancelot:
  "Liczą się realia a jakie one są to wiadomo NP- 1 - 2%, PJN - 2-3%,
  SP - 3-4,5 % reszta to kanapki poniżej świadomości wyborczej wyborców.
  Więc co zostaje?? Albo PiS albo się POwiesić.....na szyi Tuskowi.
  I takie są nasze realia. "
  ===================================================

  "Liczą się realia !" - Słusznie ! -

  A najbardziej realnym z realiów jest to,

  że pozornie suwerenna Polska jest typowym krajem postkolonialnym,

  niewiele różniącym się od republik afrykańskich czy też środkowo-

  amerykańskich. W takich quasi-wolnych krajach byli kolonialiści (np.

  ludoójcza rosja) i nowi (np. niemcy) nadal mają ogromne wpływy polityczne

  i gospodarcze (drakońskie ceny gazu, składanie hołdów politycznych,

  likwidacja przemysłu i bankowości itp.), a poprzez lokalnych

  skorumpowanych kacyków (afera hazardowa,

  paliwowa, ambergoldowa, rywina itd.) oraz swoje służby specjalne i

  załgany propagandowy, konglomerat medialny tudzież mafię sądowniczo-

  prokuratorską , wyzyskują tak samo jak dawniej zdezorientowane,

  ogłupione i biedne społeczeństwo - które w dużej części (lemingi) akceptuje

  oszustwa (także wyborcze) kolonialnego reżimu - ciągle głosuje na tych

  kolonialnych krwiopijców.
 • Takie są miliony:
  Tylko: Stalin, JPII, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński, Komorowski... wiara religijna/katolicyzm, Kościół k., Solidarność, SLD, PiS, PO... kapitalizm, komunizm, socjalizm, demokracja, komunizm, socjalizm, dem... – I tak w kółko...
  __________________________
  Nim projekt jest bardziej racjonalny, tym są mniejsze szanse jego realizacji...
  PS
  Nim propozycja będzie bardziej absurdalna, szkodliwa, tym z większą ochotą, uporem będzie realizowana, np.: spalmy całą ropę i węgiel, zużyjmy wszystkie surowce, zróbmy jak najwięcej-/przeróbmy wszystko na śmieci, skaźmy powietrze, ziemie, wody, wytnijmy jak najwięcej lasów, zabetonujmy i zaasfaltujmy jak największą powierzchnię ziemi, zniszczmy przyrodę, dbajmy, kosztem ludzi zdrowych, wartościowych, przyrody, przyszłych pokoleń, w tym by się rozmnażali, zarażali, o ludzi chorych, upośledzonych, zdegenerowanych, zarażajmy się; zdemoralizujmy, wypaczmy; pogrążmy jak najwięcej ludzi; trujmy się, innych nikotyną, alkoholem, narkotykami, szkodliwą żywnością, niezdrowym odżywianiem, przekazem z radia, telewizji, (tzw.) reklamami, powtarzactwem - gdzie się da; uzależniajmy się od trucizn; uszkadzajmy geny; propagujmy, wpajajmy nie rozwijający, konstruktywny racjonalizm, tylko ogłupiającą, uzależniającą, pogrążającą, destrukcyjną religijność; obniżajmy potencjał; zdegenerujmy wszystkich ludzi, nasz gatunek, nie wspierajmy ludzi mądrych, prawych, o pozytywnym potencjale, za to wybierajmy, wspierajmy psychopatów, debili; kanalie (pdk), nazywajmy sprawy na odwrót: szkodzenie nazywajmy pomaganiem; czynienie zła – czynieniem dobra (np. upierajmy się, że trując nikotyną innych mamy rację, a broniących się przed tym, smrodem, stresem, o tym myśleniem, uczeniem się takiego traktowania własnego, innych zdrowia, potencjału, życia, nałogiem, wydatkami, problemami, nazywajmy ludźmi nienormalnymi, złymi, i uważajmy ich za winnych. Uzależnienie, bezpośrednio, pośrednio uczenie tego, wciąganie w to następnych (przecież tak zostali nauczeni uczący, wciągający w to następnych...), od trucizn, nikotyny, narkotyków, alkoholu, szkodliwych artykułów spożywczych, szkodliwie przyrządzonych dań, związane z tym wydatki, choroby, z predyspozycjami do trucia się, uzależnione, chorowite, chore, upośledzone, debilne, psychopatyczne dzieci; społeczeństwo; degenerację; bezmyślność, głupotę, przestępczość, nieszczęścia, bestialstwo, cierpienia, tragedie, potworności, wydatki, długi, biedę, problemy, straty, nazywajmy wolnością (prawem do decydowania o sobie); destrukcyjną dyktaturę pdk »Dzięki nielegalnemu przeznaczaniu państwowych pieniędzy na kampanie wyborcze. Mimo nierealizowania zobowiązań wyborczych. Dzięki opanowanym mediom, współpracującym... z nimi właścicielom i pracownikom mediów; ogłupianiu, manipulowaniu, wykorzystywaniu swoich ofiar (widzów/obywateli)/poparciu ludzi niemyślących; nierozumiejących; nieświadomych. Dzięki wykorzystywaniu faktu, że znaczna część ludzi, w sposób nieuświadomiony/uświadomiony, chce tracić, przegrywać, by cierpieć, a część chce, by to spotykało innych, a są i tacy, którzy preferują jedno i drugie. Dzięki przyczynianiu do niszczenia ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, świadomych, za pośrednictwem przekazu z mediów*. Dzięki zmilczaniu ludzi o wysokim pozytywnym potencjale, wartościowych, wybitnych. Dzięki negatywnej selekcji do pełnienia ważnych stanowisk. Dzięki kooperującym... z nimi fabrykantom, finansistom, bankowcom. Dzięki opłacaniu-przekupywaniu kast-wyborców: urzędników, górników, rolników (i jeszcze przez kilkanaście lat członków katolickiej org. (tzw.) religijnej...)« nazywajmy praworządnym rządem; kierowanie się głosem, w tym jej psychopatycznej, autodestrukcyjnej, destrukcyjnej części, większości, kast, a nie racjonalnymi argumentami, rozsądkiem, nazywajmy postępowaniem normalnym, mądrym, słusznym); realizujmy utopie; realizujmy samozagładę, itp., itd...!
  Tak więc te fakty obnażają, a więc i całkowicie dyskredytują kierowanie się głosem większości, demokrację!
  _____________________________________
  Brońmy się przed racjonalizmem, aż do śmierci!!!
  http://www.racjonalnyrzad.pl/
 • @katerina404 17:25:37
  Dobra lista.

  I dziękuję za miłe słowa.
 • @lancelot 17:38:31
  To jak to jest, to ta mafia i agentura oraz KGB i GRU nie sfałszowały tych wyborów i sondaży. One teraz są uczciwe i wiarygodne?

  Wy pisowcy macie zamiast mózgów sieczkę, albo chcecie Polakom z ich mózgów taką sieczkę uczynić. na swoich blogach i portalach prowadzicie bezwzględną cenzurę wobec ludzi, którzy nie zgadzają się z polityką PiS-u, jednak nie są wobec PiS-u wrogami lub nie mają żadnych koneksji komunistycznych, czy ubeckich, jednak wy takich ludzi banujecie i cenzurujecie, zachowując się tak samo, jak wasi śmiertelni przeciwnicy z PO.

  Jeżeli nie da się dojść do ideału i z taką myślą idziesz do władzy i popierasz takich ludzi, to nic nie uczynisz i nic nie zmienisz w Polsce.

  W Polsce jest potrzebny RADYKALIZM, nie można czegoś zmienić w połowie, bo to nie będzie żadna zmiana, tak jak nie można czynić zła w połowie.

  Będziesz stał gdzie teraz stoisz. Co wy chcecie w Polsce zmienić, jednego okupanta Polski na drugiego? tak ma wyglądać ta waszym zdaniem wolna i niezależna Polska? Nikt inny tylko PiS skłóca polską prawicę, nie znoszę tego słowa, ponieważ nie ma żadnej prawicy, są Polacy, którzy kochają swój kraj i pozostali. Wy wszędzie widzicie agentów i ubeków, jednak w swoich szeregach ich nie dostrzegacie, a jest ich tam pełno.

  I w przypadku was, wielu z pośród was po prostu działa politycznie w PiS-e, i jest na ich listach partyjnych i ciągnie z tego profity. Mówicie i piszecie o wolnym kraju, o wolnej Polsce, a tak naprawdę wielu z was zależy tylko na kasie i świętym spokoju i spokojnym zbijaniu kasy dzięki swojej obecności na listach pisowskich. Wy tak naprawdę nie chcecie zmienić Polski. A ostatnie debaty i propozycja PiS-u z Glińskim, to zwykłe mielenie makaronu.
 • @Paweł Tonderski 00:54:32
  radykalizm to duże słowo Panie Tonderski , czy może Pan sprecyzować co dokładnie robić trzeba ?
 • @KrisJora 02:28:39
  Już o tym pisałem wielokrotnie. Pan tego nie czytał? Radykalnie to działanie nie poprzez półśrodki, na całość, jak mamy coś zmieniać to po całości, a nie połowicznie. W radykalizmie białe, to nie jest czarne i na odwrót, a tak to tak, a nie to nie. A słowa nie powinny pozostawać tylko w sferze wypowiedzianych słów, tylko trzeba je zamieniać w czyn. A obietnice przedwyborcze trzeba spełniać.

  Pozdrawiam.
 • :)
  A i jeszcze jedno, osobiście bym wolał, żeby ten portal czytali z uwagą posłowie z PiS-u, a także sam pan Jarosław Kaczyński, może pan Ziobro, Kurski, zamiast pana Tuska i jego przybocznych.

  Może wtedy zrozumieliby na czym polega dyskusja i nie zamykanie się w okopanej twierdzy. Może wtedy otworzyli, by się na Polskę i Polaków. Ponieważ na wszystkich pisowskich portalach, które zapewne czytają pisowscy politycy tacy ludzie jak ja, zostali już tam dawno zbanowani. :) Nie wiem dlaczego pan Czarnecki nie odpowiada na komentarze, tak jak nie rozumiem postępowania pana Kuźmiuka oraz pana Mojsiewicza i innych, którzy są związani albo byli kiedyś z PiS-em.

  Nie rozumiem, dlaczego takie portale, jak "niezależni" czy "niepoprawni" prowadzą bezpardonową walkę z ludźmi, którzy utożsamiają się z Narodowa Demokracją, a także z takimi organizacjami, jak ONR i w rzeczywistości są przez PiS zwalczane?

  Tego w żaden sposób nie mogę pojąć i zrozumieć, tak jak tego, że ludzie wpatrzeni w Piłsudskiego wycierają sobie swoje twarze ludźmi z dawnego ONR-u, NSZ, jednostek scalonych z AK, często na siłę, albo odwołują się w dniu dzisiejszym do takich ludzi jak Korfanty? Chociaż każdy Polak o tym wie, że sanacja i Piłsudski bezpardonowo tych ludzi w II RP zwalczała wykorzystując do tego ubeckie metody.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej